IDK-2121W IDK-2000 Series
Images are representations only.
IDK-2121W IDK-2000 Series
Brand:
Advantech Co., Ltd.
Add to Quote
Request Information
Favorite
Email a Friend
Product Details
21.5" FHD 1, 200 cd/m2 Ultra High Brightness Industrial Display Kit with LED B/L, LVDS Interface.
Features
21.5" LCD supports 1920 x 1080 pixels and wide operating temperature (0 ~ 55° C).
Ultra-high brightness of 1200 cd/m2 with LED backlight.
High contrast ratio of 5000:1.
High uniformity of 85%.
Superior sunlight readability.
LVDS signal interface.
Low power consumption 47 W.
5W resistive touch solution (optional).
Anti-Reflection surface treatment (optional).
Manually VR brightness control (optional).
Auto-dimming solution with light sensor (optional).
Optical bonding (optional).
Close
Documentation
Documentation
Search
Document
Advantech IDK-2121W IDK-2000 Series Document
pdf
389 KB
IDK 2121W