ARK-2121V In-Vehicle, Rolling Stock & Outdoor Surveillance Fanless Embedded Box PC
Images are representations only.
Brand:
Advantech Co., Ltd.
Add to Quote
Request Information
Favorite
Email a Friend
Product Details
In-Vehicle NVR w/4 PoE Ports Intel Atom E3825 / Atom E3845 SoC Fanless Box PC.
Features
Intel® Atom E3825 Dual Core 1.33 GHz & E3845 Quad Core 1.91 GHz SoC.
4 PoE Ports to Support Mainstream IP Cameras.
Isolated COM ports and DIO.
Diversity Communication Abilities, ex. WWAN, WLAN.
Built-in GPS and G-Sensor for GIS application.
Intelligent Vehicle Power Ignition.
9 ~ 36 Vdc
Wide Power Input w/isolation.
1 x Removable 2.5" drive bay.
Supports iManager, SUSIAccess and Embedded Software APIs.
Up to -40 ~ 70° C wide temperature support (by project).
Close
Documentation
Documentation
Search
Document
Advantech ARK-2121V In-Vehicle, Rolling Stock and Outdoor Surveillance Fanless Embedded Bo Document
pdf
1.6 MB
ARK 2121V