ARK-2151V In-Vehicle, Rolling Stock & Outdoor Surveillance Fanless Embedded Box PC
Images are representations only.
Brand:
Advantech Co., Ltd.
Add to Quote
Request Information
Favorite
Email a Friend
Product Details
Features
Intel® Celeron 2980U 1.6GHz / Core i5-4300U 1.9 GHz SoC.
4 PoE Ports to Support Mainstream IP Cameras.
Diversity Communication Abilities, ex. WWAN, WLAN.
Built-in GPS and G-Sensor for GIS application.
Intelligent Vehicle Power Ignition.
9 ~ 36 Vdc Wide Power Input w/isolation.
1 x Removable 2.5" drive bay.
Supports iManager, SUSIAccess and Embedded Software APIs.
Close
Documentation
Documentation
Search
Document
Advantech ARK-2151V In-Vehicle, Rolling Stock and Outdoor Surveillance Fanless Embedded Bo Document
pdf
1.6 MB
ARK 2151V