IDK-1121W IDK-1000 Series
Images are representations only.
IDK-1121W IDK-1000 Series
Brand:
Advantech Co., Ltd.
Add to Quote
Request Information
Favorite
Email a Friend
Product Details
21.5" FHD Industrial Display kit with Touch Solution.
Features
21.5" LCD supports 1920 x 1080 pixels and wide operating temperature(0 ~ 60° C).
Brightness of 300 cd/m2 with LED backlight.
5-wire resistive touch solution.
High contrast ratio of 5000:1.
High uniformity of 80%.
LVDS signal interface.
Low power consumption 26.4 W (panel only).
LED driver board built in.
Touch controller included (USB).
AR surface treatment (optional).
Optical bonding (optional).
Close
Documentation
Documentation
Search
Document
Advantech IDK-1121W IDK-1000 Series Document
pdf
418 KB
IDK 1121W