ARK-2120F Easy I/O Flexibility Fanless Embedded Box PC
Images are representations only.
Brand:
Advantech Co., Ltd.
Add to Quote
Request Information
Favorite
Email a Friend
Product Details
Intel Atom Dual Core D2550 with 3 GbE, 6 COM and Wide Range Power Fanless Box PC.
Features
Intel® Atom™ Dual Core D2550 1.86 GHz, DDR3 memory supports up to 4 GB.
VGA, HDMI, 48-bit LVDS, support dual independent display and DirectX 9.
Mini PCIe expansion with SIM holder for communication module, i.e. HSDPA, WLAN.
Supports up to 3 x GbE, 5 x USB 2.0 and 6 x COMs ports.
Supports external CFast socket and 1 x 2.5" SATA HDD Bay.
Supports 12 ~ 24V wide range DC input.
Lockable DC jack design.
Supports iManager, SUSIAccess and Embedded Software APIs.
Phase out, last order date: March 31, 2018.
Close
Documentation
Documentation
Search
Document
Advantech ARK-2120F Easy I/O Flexibility Fanless Embedded Box PC Document
pdf
1.2 MB
ARK 2120F