RPS-400ATX-ZE Redundant Power Supply
Images are representations only.
Brand:
Advantech Co., Ltd.
Add to Quote
Request Information
Favorite
Email a Friend
Product Details
POWER SUPPLY, MiniRPS 400W ATX WITH ACTIVE PFC(ZIPPY) RoHS.
Features
Wattage:400 W.
Input Range:100 ~ 240 Vac, 47 ~ 63 Hz, 8 ~ 4 A.
Outputs:+5V@35A(3A min),+3.3V@25A(1A min),+12V@28A(2A min),-12V@1.2A,-5V@0.5A,+5Vsb@2A.